19. forduló

Heti foci
Technikai okok miatt csak most tudok tudósítani az elmúlt hétvégén lezajlott Megye II-es, labdarúgó bajnokság 19. fordulójáról
A felnőtt csapatra egy úgy mond “hatpontos” mérkőzés várt. A 2. helyezett Puskás FC III. otthonában, Felcsúton lépetek pályára, ahol végül megosztoztak a pontokon, de hogy…( 🙂 ) Változatos, fordulatos, helyenként szép játék, de azért volt időhúzás, “keménykedés”, furcsa játékvezetői döntések is. A hazai csapat hamar megszerezte a vezetést, amit sikerült a szünetig kiegyenlíteni.Fordulás után megint egy kis kihagyás a csapatunknál – 10 perc alatt kaptunk két gólt – amit a hosszabbítás utolsó két percében sikerült csak “kijavítani”. a végeredmény 3-3 !!! Mindhárom gólunkat Ódor Ákos (a képen bal oldalt feketében) szerezte !!! Mindenképpen dicséret illeti a csapatot, hiszen megmutatták, hogy tudnak egymásért az utolsó percig – még azon is túl – küzdeni, harcolni. Ezzel a döntetlennel továbbra is megőriztük vezető helyünket és a 6 pontos előnyünket a bajnokságban. Bravó – szép volt fiúk !!!
Az Ifi csapatunk Csóron lépett pályára, ahol – végre 🙂 – megszerezte első tavaszi győzelmét. Volt miért “törleszteni” a fiúknak, hiszen ősszel a csóri fiatalok győztek Csernyén. A fiúk játékán látszott, hogy bizonyítani szeretnének a két döntetlen után, így már az első percektől igyekeztek irányítani a játékot. Hamar meg is lett az eredménye, hiszen a 12. percben Szabó Lacika, 17m-ről, kapásból, egy szépségdíjas góllal szerezte meg a vezetést. Fordulás után sem változott a kép, mi támadtunk és a szemmel láthatóan elfáradó ellenfél nem tudta megakadályozni, hogy a 85. percben Molnár Ákos, a 91. percben pedig Kalányos Ricsi gólt szerezzen. 3-0-ra nyertek a fiúk és ezzel továbbra is a 2. helyen állnak a bajnokságban. Bravó – szép volt fiúk !!!
A serdülő csapatunk – U16 – is megkezdte a bajnokságot. Mórra látogattak, ahol – továbbra is fenntartom 🙂 – a bajnokesélyes helyiek már nagyon várták a fiúkat. Nehéz egy ilyen eredményt leírni, de ez is benne van a játékban. 18-1-re kikaptunk !!! Kicsit “irreális” körülmények között – nagy szél, épp hogy összejöttünk 11-en – játszottunk, de ha ezért a felét le is “tagadjuk”, még a maradék akkor is sok…( 😀 ) Mindenképpen szeretném megdicsérni az ellenfelet, hiszen megmutatták a fiúknak, hogy így is lehet – kell !!! – focizni. Végig hajtottak, megharcoltak minden labdáért, egy percig sem engedtek ki s még a mi fontos, hogy mindezt végig sportszerűen tették. Azért a mi fiainkat is szeretném megdicsérni – egy kicsit – mert Ők sem folyamodtak alattomos, sportszerűtlen eszközökhöz. Mindvégig a maguk módján és tudásuknak megfelelően játszottak, ami ma ennyire volt elég.