21. forduló: PÁTKA – BAKONYCSERNYE 1-6 (0-2)
Összeállítás: Benis Máté  – Szanyi, Képesi, Benis Márk, Boros, Tóth, Szarka, Szabó, Kalányos M.(Nochta), Molnár, Boleraczki

Gól: Szarka, Tóth(2), Benis Márk(2), Molnár

13. forduló: PUSZTAVÁM – BAKONYCSERNYE 7-0 (4-0)
Összeállítás: Karner – Pék, Szanyi, Horváth(Szkok), Jónás, Borszuk, Pálmai(Turi), Hornich, Szkok, Nyemcsek, Kalányos B.(Boleraczki)

22. forduló: 2017.04.08. 16:30 BAKONYCSERNYE – FEHÉRVÁRCSURGÓ

22. forduló: 2017.04.08. 10:00 BAKONYCSERNYE – FEHÉRVÁRCSURGÓ

15. forduló: 2017.04.09. 10:00 BAKONYCSERNYE – PÁTKA

20. forduló

Heti foci
Befejeződtek a 20. forduló mérkőzései a Megye II-es labdarúgó bajnokságban.
A felnőttek a Vál csapatát fogadták. Jól indult a mérkőzés, hiszen már a 4. percben megszereztük a vezetést. Egy jobb oldali beadást követően Benis Márk talált a kapuba. A korai vezetés mintha túlságosan is megnyugtatta volna csapatunkat, kevés labdabirtoklással és kevés helyzettel telt el az első félidő. Fordulás után változott a játék képe, főként a csereként pályára lépő Strommer Miklósnak (a képen feketében) köszönhetően. Egyre többet tudtuk magunknál tartani a labdát, sorra dolgoztuk ki a nagy helyzeteket, de ezek rendre célt tévesztettek, kimaradtak. És ahogy ez ilyenkor lenni szokott – és ahogy ez mostanában “trendi” 🙂 – a hosszabbítás utolsó percében az ellenfél kiegyenlített… Kár érte, de ilyen az “élet” ilyen a sport. 🙂 Múlt héten mi “adtunk egy nagy pofont” az ellenfélnek, most mi “kaptunk egyet”. Továbbra is vezetjük a tabellát 4 pont előnnyel, ami arra bőven elég hogy a fiúk nyugodtan készüljenek a soron következő két rangadóra (Szár ill. Csurgó) Bravó – szép volt fiúk.
Az ifi csapatunk egy kicsit “zaklatott” állapotban várta a Vál fiataljait, hiszen az utolsó pillanatban tudtak megfelelő létszámban összejönni…
Szerencsére ez nem látszott meg a fiúk teljesítményén, sőt már a 30. másodpercben (!!!) Szabó Lacika (alsó kép – fehérben) révén a vezetést is megszereztük. A 11. percben egy újabb “Lacika gól” és így 2-0-al fordultak a csapatok. A 2. félidőben sem változott a kép, végig a mi fiataljaink irányították a játékot és előbb Tóth Fecó, majd Boros Bence góljával magabiztos 4-0-ás győzelmet arattunk. A tabellán nem történt változás, továbbra is a 2. helyen vannak a fiúk. Bravó – szép volt fiúk !!!
A serdülő – U16 – csapatunkra “könnyű” feladat várt, hiszen az utolsó helyezett Szabadbattyánt fogadtuk. Itt is létszámgondokkal küszködtünk, de csak összejött a csapat…
Hamar kiderült, hogy két egyforma képességű játékosok vannak mindkét oldalon és talán ez meg is lepte a mieinket. Változatos, fordulatos mérkőzést játszottak a fiúk ! Az ellenfél szerzett két gólos előnyt, amit még a szünet előtt csökkenteni tudtunk. Fordulás után gyorsan kiegyenlítettünk, majd a vezetést is megszereztük. Az ellenfél ezt még “egalizálta”, majd újra mi vezettünk két góllal. Az ellenfél nem adta fel – ez az egész játékukra jellemző volt – és előbb ledolgozta a két gólos hátrányt, majd nemsokkal a vége előtt a vezetést és így a győzelmet is megszerezték… 6-5 az ellenfél javára. Nehéz ezek után mit mondani, de azt mindenképpen szeretném kiemelni, ahogy az ellenfél játékosai megmutatták, hogy hogyan kell CSAPAT-ként futballozni. Remélem tanulnak belőle a mieink és legközelebb már mi is hasonló jó eredményt érünk el. Azért “mindent bele fiúk” !!!

Tóth József
forrás: Bakonycsernye Sport facebook

20. forduló: BAKONYCSERNYE – Vál 1-1 (1-0)
Összeállítás: Spandler – Schneider, Ódor, Mészáros(Monostori), Kovács, Benis Márk(Flórián), Balogh(Varga J.) , Kadlecsik(Simek), Fodor, Molnár(Strommer), Varga A.

20. forduló: BAKONYCSERNYE – Vál 4-0 (2-0)
Összeállítás: Benis Máté – Haik, Képesi, Boros, Tóth, Farkas, Hornich, Szabó, Kalányos, Szentendrei, Szarka(Szanyi)

Gól: Szabó(2), Tóth, Boros

13. forduló: BAKONYCSERNYE – SZABADBATTYÁN 5-6 (1-2)
Összeállítás: Hornich – Horváth, Kalányos R., Borszuk, Szkok(Boleraczki), Turi, Pálmai, Jónás, Kalányos B., Pék, Karner

Gól: Boleraczki, Jónás, Kalányos R.(3)

21. forduló: 2017.04.02. 16:30 SZÁR – BAKONYCSERNYE

21. forduló: 2017.04.01. 10:00 PÁTKA – BAKONYCSERNYE

14. forduló: 2017.04.02. 10:00 PUSZTAVÁM – BAKONYCSERNYE

19. forduló

Heti foci
Technikai okok miatt csak most tudok tudósítani az elmúlt hétvégén lezajlott Megye II-es, labdarúgó bajnokság 19. fordulójáról
A felnőtt csapatra egy úgy mond “hatpontos” mérkőzés várt. A 2. helyezett Puskás FC III. otthonában, Felcsúton lépetek pályára, ahol végül megosztoztak a pontokon, de hogy…( 🙂 ) Változatos, fordulatos, helyenként szép játék, de azért volt időhúzás, “keménykedés”, furcsa játékvezetői döntések is. A hazai csapat hamar megszerezte a vezetést, amit sikerült a szünetig kiegyenlíteni.Fordulás után megint egy kis kihagyás a csapatunknál – 10 perc alatt kaptunk két gólt – amit a hosszabbítás utolsó két percében sikerült csak “kijavítani”. a végeredmény 3-3 !!! Mindhárom gólunkat Ódor Ákos (a képen bal oldalt feketében) szerezte !!! Mindenképpen dicséret illeti a csapatot, hiszen megmutatták, hogy tudnak egymásért az utolsó percig – még azon is túl – küzdeni, harcolni. Ezzel a döntetlennel továbbra is megőriztük vezető helyünket és a 6 pontos előnyünket a bajnokságban. Bravó – szép volt fiúk !!!
Az Ifi csapatunk Csóron lépett pályára, ahol – végre 🙂 – megszerezte első tavaszi győzelmét. Volt miért “törleszteni” a fiúknak, hiszen ősszel a csóri fiatalok győztek Csernyén. A fiúk játékán látszott, hogy bizonyítani szeretnének a két döntetlen után, így már az első percektől igyekeztek irányítani a játékot. Hamar meg is lett az eredménye, hiszen a 12. percben Szabó Lacika, 17m-ről, kapásból, egy szépségdíjas góllal szerezte meg a vezetést. Fordulás után sem változott a kép, mi támadtunk és a szemmel láthatóan elfáradó ellenfél nem tudta megakadályozni, hogy a 85. percben Molnár Ákos, a 91. percben pedig Kalányos Ricsi gólt szerezzen. 3-0-ra nyertek a fiúk és ezzel továbbra is a 2. helyen állnak a bajnokságban. Bravó – szép volt fiúk !!!
A serdülő csapatunk – U16 – is megkezdte a bajnokságot. Mórra látogattak, ahol – továbbra is fenntartom 🙂 – a bajnokesélyes helyiek már nagyon várták a fiúkat. Nehéz egy ilyen eredményt leírni, de ez is benne van a játékban. 18-1-re kikaptunk !!! Kicsit “irreális” körülmények között – nagy szél, épp hogy összejöttünk 11-en – játszottunk, de ha ezért a felét le is “tagadjuk”, még a maradék akkor is sok…( 😀 ) Mindenképpen szeretném megdicsérni az ellenfelet, hiszen megmutatták a fiúknak, hogy így is lehet – kell !!! – focizni. Végig hajtottak, megharcoltak minden labdáért, egy percig sem engedtek ki s még a mi fontos, hogy mindezt végig sportszerűen tették. Azért a mi fiainkat is szeretném megdicsérni – egy kicsit – mert Ők sem folyamodtak alattomos, sportszerűtlen eszközökhöz. Mindvégig a maguk módján és tudásuknak megfelelően játszottak, ami ma ennyire volt elég.

Tóth József

19. forduló: PUSKÁS FC KFT. III. – BAKONYCSERNYE 3-3 (1-1)
Összeállítás: Spandler – Schneider, Fojtyik, Mészáros, Kovács(Csapcsár), Varga J.(Benis Márk), Balogh(Flórián), Kadlecsik(Molnár), Fodor, Ódor,Varga A.(Strommer)

Gól: Ódor(3)

19. forduló: CSÓR TRUCK-TRAILER – BAKONYCSERNYE 0-3 (0-1)
Összeállítás: Benis Máté – Jónás(Nochta). Haik(Szanyi), Kalányos R., Benis Márk, Boros(Szarka), Tóth, Szabó, Kalányos M., Molnár, Boleraczki

Gól: Kalányos R.(2), Molnár

12. forduló: MÓR – BAKONYCSERNYE 18-1 (9-0)
Összeállítás: Hornich – Pék, Jónás, Kalányos R., Borszuk, Boleraczki, Szanyi, Szkok(Horváth), Kalányos B., Karner, Nyemcsek

20. forduló: 2017.03.25. 15:00 BAKONYCSERNYE – VÁL

20. forduló: 2017.03.25. 10:00 BAKONYCSERNYE – VÁL

13. forduló: 2017.03.26. 10:00 BAKONYCSERNYE – SZABADBATTYÁN

18. forduló

Heti foci
Az elmúlt hétvégén a 18. fordulót rendezték a Megye II-es labdarúgó bajnokságban.
Hazai pályán láttuk vendégül a Mány csapatait – felnőtt és ifi – a jó szereplés reményében.
A felnőttek mérkőzésén már az első pillanattól kezdve meglepő volt az ellenfél lassú, időhúzó játéka, amivel sikerült is a szünetig megzavarni a gyors, hosszú indításokkal operáló csapatunkat. A fordulás után azonban taktikát váltott a csapatunk. A rövid, gyors passzos játékot választva sikerült a helyenként durva belemenésektől sem visszariadó ellenfél mind fizikai, mind mentális erejét felőrölni és így magabiztos 3-0-ás győzelmet aratni. Góllövők: Varga Aurél (a képen bal oldalt, fehérben), Ódor Ákos, Strommer Miklós. Mivel az “üldözők” is hozták a kötelezőt, így a táblázat elején nem történt változás, azaz továbbra is magabiztosan, 6 pont előnnyel vezetjük a bajnokságot !
BRAVÓ – SZÉP VOLT FIÚK !
Az ifi csapat továbbra sem találja régi önmagát. A már-már “görcsös akarás” ismét egy döntetlenre volt elég – 0-0 – a szerényebb képességű mányi ellenféllel szemben. A tabellán nem történt változás, továbbra is a 3. helyen állnak a fiúk, ami így is szép eredmény. Messze van még a bajnokság vége, van idő a javításra és ismerve a fiúkat, ezzel nemsokára élni is fognak… 🙂
HAJRÁ CSERNYE – HAJRÁ BÁNYÁSZ !!!

Tóth József

18. forduló: BAKONYCSERNYE – MÁNY 3-0 (0-0)
Összeállítás: Spandler – Schneider, Ódor, Mészáros, Kovács(Csapcsár), Varga J., Balogh(Simek), Benis(Strommer), Kadlecsik(Monostori), Fodor, Varga A.(Molnár)

Gól: Varga A., Ódor, Strommer

18. forduló: BAKONYCSERNYE – MÁNY 0-0 (0-0)
Összeállítás: Benis – Szanyi(Haik), Szkok, Szentendrei, Kalányos R.(Szarka), Boros, Farkas, Szabó, Kalányos M., Boleraczki, Képesi

Gól:

19. forduló: 2017.03.19. 15:00 PUSKÁS FC – BAKONYCSERNYE

19. forduló: 2017.03.18. 10:00 CSÓR TRUCK-TRAILER – BAKONYCSERNYE

12. forduló: 2017.03.19. 10:00 MÓR – BAKONYCSERNYE

17. forduló

Heti foci
A 17. fordulóval folytatódott a Megye II-es labdarúgó bajnokság.
Mindkét csapatunk – felnőtt és Ifi – Pázmándra látogatott, ahol egy kicsit “felemás” eredmény született.
A felnőttek hozták a “kötelezőt” és végig motiváltan, irányítva a játékot, sok helyzetet kidolgozva játszott és 2-0 arányban nyert. Meg kell említeni, hogy “csak” azért ilyen szerény az eredmény, mert az ellenfél kapusa remek formát fogott ki, látványos védéseivel tűnt ki a mezőnyből. Ez a mi támadónkra, Fodor Krisztiánra (a képen) is elmondható, hiszen két szép gólt szerzett. Az elsőt szabadrúgásból, a másodikat pedig a “hintába ültetett” védők között lőtte. 🙂 Csapatunk ezzel továbbra is magabiztosan, hat pontos előnnyel vezeti a tabellát. Bravó – szép volt fiúk.
Az Ifi csapatnál már nem volt ilyen egyértelmű sem az eredmény sem a játék. A fiúkon meglátszott, hogy ez volt az első tétmérkőzésük tavasszal, így nyugodtan mondhatjuk, hogy “idény eleji” formában, “meddő mezőnyfölényben” harcolták ki az 1-1-es döntetlent. A fiúk ezzel visszacsúsztak a 3. helyre, de reméljük, hogy ez csak “ideiglenes” állapot. 🙂 Azért Bravó – szép volt fiúk.
Szombaton hazai pályán javíthatnak a fiatalok, hiszen 10.00-kor a Mány ificsapatát fogadják.
A felnőttek szombat délután – 15.00 – szintén a Mány ellen lép pályára, ahol el kél a buzdítás, hiszen mindig “nagy” mérkőzéseket vívott a két csapat. Várjuk kedves szurkolóinkat, nézőinket.

Tóth József

17. forduló: PÁZMÁND – BAKONYCSERNYE 0-2 (0-1)
Összeállítás: Spandler – Schneider, Fojtyik, Ódor, Mészáros(Csapcsár), Kovács, Flórián(Balogh), Strommer(Benis), Kadlecsik(Molnár), Fodor, Varga A.(Boros)

Gól: Fodor (2)

18. forduló: 2017.03.11. 15:00 BAKONYCSERNYE – MÁNY

18. forduló: 2017.03.11. 10:00 BAKONYCSERNYE – MÁNY

16. forduló

Heti foci
Hát végre itt is elkezdődött… !!! 🙂
Az elmúlt hétvégén a Megye II-es osztályban is elkezdődtek a bajnoki mérkőzések, ahol a felnőtt csapatunk a Csórt látta vendégül, igaz Móron, a műfüves pályán.
Mindkét csapat nagy elánnal kezdte a mérkőzést, de gólt csak a mi csapatunk tudott szerezni. Előbb Benis Márk (a képen bal oldalon, feketében) a 8. percben, majd a 27.-ben Ódor Ákos volt eredményes. A télen megerősített csóri csapat csak helyzetekig jutott, de a védelmünk állta a rohamokat, így a végére már az elfáradó ellenféllel szemben magabiztosan tartotta meg az eredményt, győztünk 2-0-ra. Bravó, szép volt fiúk.
Az utánpótlás csapataink még nem kezdték meg a bajnoki küzdelmeket, jelenleg folynak az edzések és egy-egy edzőmérkőzés is szerepelt már a programban. ( U16: Bakonycsernye – Bodajk 2-6, és Ifi: Bakonycsernye-Csetény II. 5-0)

Tóth József

16. forduló: BAKONYCSERNYE – CSÓR TRUCK-TRAILER 2-0 (2-0)
Összeállítás: Spandler – Schneider, Fojtyik, Ódor, Mészáros, Kovács(Csapcsár), Balogh(Varga J.), Benis(Strommer), Kadlecsik(Boros), Fodor(Molnár), Varga A.

Gól: Benis, Ódor

17. forduló: 2017.03.05. 14:30 PÁZMÁND – BAKONYCSERNYE

17. forduló: 2017.03.04. 10:00 PÁZMÁND – BAKONYCSERNYE

Elkezdődött a felkészülés

A BBSE felnőtt csapata Január közepén – heti két tornatermi edzéssel – megkezdte a felkészülést a tavaszi szezonra. Az ilyenkor szokásos alapozási edzések zajlanak, de azért már a játék is helyet kapott a felkészülésben, hiszen Január 28.-án megkezdődött a “szokásos” Téli Műfüves nagypályás bajnokság. Bakonycsernyét a Fehérvárcsurgóval, Sárkeresztessel és a Mór II. csapataival sorsolták össze. Az első mérkőzést Fehérvárcsurgó ellen játszották a fiúk, ahol mondhatjuk, hogy “idény elejei” formában, 1-1-es döntetlent értek el. (Itt szeretném megjegyezni, hogy a csapat összetétele nem változott, azaz sem távozó sem érkező játékos nem volt.)
A bajnokság Február 25.-én kezdődik, hazai környezetben, Csór ellen, 14.30-as tervezett kezdéssel. (Ha a pálya alkalmatlan lenne a játékra, akkor valószínű, hogy Móron a műfüves nagypályán lesz megtartva a mérkőzés) Az ifi csapatunk március 3.-án kezdi a bajnokságot Pázmánd ellen.

Az IFI csapatunk január 28-29.-én kezdte meg a “felkészülést” a szokásos FMLSZ-Kupa kispályás bajnokságban. Az U19 korosztályban 13 csapat részvételével, 3 csoportba zajlottak a mérkőzések. Fiataljaink – Benis Máté, Szentendrei Dani, Boros Bence, Kalányos Máté, Tóth Fecó, Szabó Laci – az “A” jelü csoportba kerültek, ahol előbb a Videoton Baráti Kör korosztályos fiataljait verték 5-0-ra, majd egy “kis” szerencsével Fehérvárcsurgó ellen 3-0. A következő ellenfél a később tornagyőztes Felcsút volt, akitől 2-0-ra kikaptak, de az utolsó csoportmérkőzésen a Mór ellen már sima 4-2-es győzelmet arattak. Így csoportelsőként, 9 ponttal jutottak be a vasárnapi elődöntőbe. Itt a Nádasdladány fiataljai volt az ellenfél, ahol nagy küzdelemben de alul maradtak 2-1-re. Ennek ellenére dicséret illeti a fiúkat, mind az elért eredményért, mind a hozzáállásért. (egy “kis” félreértés miatt szombaton cserejátékosok nélkül kellett lejátszani a mérkőzéseket…)